Egyre hívogatóbb a természet, minden egyre zöldebb, egyre színesebb, és ilyenkor úgy érezzük, hogy semmi keresnivalónk bent a négy fal között. Pláne, ha egy mindenre kíváncsi, örök felfedező iskolás gyerkőcünk van…na akkor tuti fel kell kötni a bakancsot!
Kirándulás ajánlónk utolsó része a kisiskolásokra méretezve (6-10 éves korosztály) készült.
Tudjátok…túrázásra fel! Irány a természet!
Örömteli felfedezések, és kalandok a kisiskolásokkal – Geotúrák, tanösvények
A geotúrák a nagyobb korosztály kedvencei, itt túrázás közben ismerhetitek meg a természeti örökségünket, képzett vezető mutatja be, hogy hogyan, milyen folyamatok által alakult ki a táj mai képe. Ha részt akartok Ti is venni egy ilyen túrán, akkor keressétek fel a GeoloTours weboldalát. Számos, nagyon profi, geológus által vezetett kirándulás közül választhattok!
A Fóti-Somlyó tanösvény Budapesttől csak 25 kilométerre, a Gödöllői-dombságban található. Egy meseszép útvonal vár itt Titeket, ami 11 állomásból áll, melyek tematikusan a környékbeli élővilágot és természeti kincseket mutatják be.
A Gyadai tanösvény Budapesttől 40 percre, a Lósi-patak mentén fekvő erdők és rétek természeti értékeit és érdekességeit mutatja be. Az ösvénynek 13 állomása van. Egy nagy játszóteret is találtok itt, és a gyerkőcök számára külön bónusz, hogy egy játékos munkafüzet segítségével fedezhetik fel a látnivalókat.
+ 1 igazán különleges vidéki tipp
A Mártélyi Természetvédelmi Körzet, Tisza-holtági tanösvénye nagyon egyedi hely, amely 8 állomáson keresztül mutatja be a Körtvélyesi és az Ányási holtágak életét, a helyi élővilágot. A tanösvény igazi csemege a gyerekek számára, és egy hihetetlen, titokzatos mocsárvilágba kalauzol el benneteket.
MIT ÉRDEMES PAKOLNI!
- Mindenre jó egy karabiner. A hátizsákra javasuljok, hogy tegyétek fixen. Rá tudjátok akasztani például a kabátot ha melegetek van, vagy a kulacs cipelésére is jól jöhet.
- Egy maszek távcső ennek a korosztálynak már nagyon hasznos tud lenni.
- És a végére néhány nagyon menő applikációt ajánlunk nektek, amiket érdemes letöltenetek a telefonra, ha igazán nagy erdőjárók vagytok: BirdNET (hangfelismerő); PlantNET (növényhatározó); Madárhatározó (az egyes madár fajtákat mutatja be)
Kalandra fel!