Igyekeztem úgy összeállítani az alábbi listát, hogy nyaralás közben ne érjen minket váratlanul és felkészületlenül, ha a gyerekünk valamilyen tünetet produkál, vagy kisebb sérülést szerez be. Értelemszerűen, ha a nyaralóhelyünk közelében lesz elérhető patika, akkor nem szükséges ekkora pakkot összekészíteni, hiszen hamar be tudjuk szerezni a szükséges készítményeket.
Komolyabb tünetek, esetleges antibiotikumos kezelést igénylő betegség, az általunk alkalmazott kezelés mellett nem javuló/romló állapot esetén keressünk a közelben orvosi segítséget, és mutassuk meg a gyerekünket! Ne mi próbáljuk meg kibekkelni valahogy a még hátralevő napokat…
És íme, a lista:
- A hűtést igénylő gyógyszerek számára jó megoldás a kisméretű hűtőtáska jégakkuval. Ez utóbbi textíliába csavarva hűtésre, fájdalmas területek jegelésére is alkalmas lehet. A hűtőtáska drogériákban, egyes lakberendezési és sportáruházakban változatos méretben, formában beszerezhető.
- Jól bevált, megbízható lázmérő
- Láz- és fájdalomcsillapítók: szájon át adható szirup, a nagyobbaknak szájban oldódó vagy egészben lenyelhető tabletta formájában is vigyünk magunkkal. Hányás esetén szükség lehet láz- és fájdalomcsillapító kúpra is. Érdemes a már bevált készítményt becsomagolni, mellé egy másik hatóanyag tartalmú gyógyszer is beszerezhető.
- A legkisebbeknek orrszívó, hiszen Murphy törvényei fokozottan érvényesek a nyaralásra: a náthát itt sem lehet biztosan megúszni. Jó szolgálatot tehetnek ilyenkor a szájjal szívható vagy elektromos típusok, de rutinos anyukák laza mozdulattal pakolják be az útipatika részeként a porszívót is (és már itt borul a kis hűtőtáskás történet…). A lényeg, hogy lehetőség szerint ne vadiúj, még ki nem próbált eszközt vigyünk magunkkal.
- Sóoldatos és nyálkahártya lohasztó hatóanyagot tartalmazó orrspray (szintén jöhetnek a már jól bevált készítmények)
- Váladékoldó/köptető, köhögéscsillapító készítmények: a korábban más használt, ismert gyógyszereket pakoljuk be itt is
- Torokfájás, afták esetén használható helyi fájdalomcsillapító (pl. Tantum verde spray vagy pasztilla, illetve kisebbeknél pl. Dologel)
- Csípésekre helyileg alkalmazható antihisztamin: Fenistil gél
- Antihisztamin szájon át (csípésekre, csalánkiütésre, egyéb allergiás reakciókra): a legkisebbeknél alkalmazható Fenistil csepp vényköteles, a két év felettieknek használhatók között van recept nélkül is kapható gyógyszer (pl. Cetirizin Hexal, Zyrtec cseppek)
- A fürdőzés következményeként külső hallójárat gyulladásra hajlamos gyerekeknek lehetőség szerint méretre készített füldugó
- Hányással és hasmenéssel járó megbetegedések kezelésére: orális rehidráló folyadék (kész folyadék vagy tasakos granulátum formájában), probiotikum, dioszmektit por (Smecta, Tasectan)
- Kisebb égési sérülésre, napégésre pl. Panthenol spray
- Bőrirritáció esetén máshol is hatékony lehet az egyébként popsira használt kenőcs, krém (pl. Sudocrem, Neogranormon, Bepanthen)
- Kullancs eltávolítására alkalmas csipesz
- Kézfertőtlenítő zselé, folyadék vagy törlőkendő
- Sebek és bőr fertőtlenítésére alkalmas készítmény (pl. Betadine)
- Különböző méretű ragtapaszok, steril mull lap és kötszer (jó szolgálatot tehet a gumis csőháló Ramofix)
- Olló
- Fültisztító pálcikák
- Rovarriasztó krém, spray stb. ízlés szerint
- Fényvédő krém, lehetőség szerint a már ismert, használt, bevált készítmény
- Élettani sóoldat+szemcseppentő (pl. szemirritáció esetén alkalmazható)
- Nem lyukas nejlonzacskók (elsősorban hányásra hajlamos gyerekek esetén)
- MINDEN ÁLLANDÓAN SZEDETT GYÓGYSZER, IDEÉRTVE A SÜRGŐSSÉG ESETÉN HASZNÁLANDÓ GYÓGYSZEREK IS (pl. asztmásoknak a rohamoldó készítmény toldalékkal együtt, „gyakorló” kruppos gyerekeknek kúp vagy belélegezhető formában a vészhelyzet esetére otthon tartott szteroid készítmény, lázgörcsre hajlamos gyerekeknek a rohamoldó gyógyszer stb.)
Amennyiben szeretnéd letölteni ezt a listát, hogy tudj nyomtatni belőle az útra, vagy csak szeretnél egy digitális változatot lementeni magadnak, megteheted, ha ide kattintasz.
Ha hiányosnak találtad a listát, egészítsd ki bátran! Minden hozzáfűzést örömmel fogadunk.
Forrás: https://www.babaharmonia.hu/mi-kerulhet-gyerekek-utipatikajaba/